Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

                                       Lipca 2016

                                        01 - 10     

                                      

                                     Argentyna  i    Brazylia

 

Program

01 DZIEŃ: POLSKA/  BUENOS AIRES.

 

02  DZIEŃ: BUENOS AIRES

Po śniadaniu zwiedzanie  Buenos Aires. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta i El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta. Przejedziemy również najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, odwiedzimy artystyczną dzielnicę San Telmo i La Boca. Tu nikogo nie dziwi widok Argentyńczyków tańczących na jego ulicach zmysłowe tango. Zobaczymy nowoczesną część Buenos - Puerto Madero, natomiast w północnej części Buenos Aires, w dzielnicy Recoleta, zwiedzimy  słynny cmentarz, gdzie znajduje się grób Evity Perón,  panteon Polaków (Książę Radziwiłł, General Zawisza i inni), jak również wnuczka Napoleona i hrabiny Walewskiej. Obok cmentarza zobaczymy najstarszy kościółek w Buenos Aires z 1732 roku, dzieło jezuity Bianchi. Przejedziemy rownież dzielnicą Palermo, podziwiając   ogrody i parki, w których znajduje sie pomnik Jana Pawła II. Następnie odwiedzimy miejsca, z którymi związany był Papież Franciszek,  mieszkający niegdyś w Buenos Aires. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

03 DZIEŃ: BUENOS AIRES

Śniadanie i wyjazd do miasta Lujan, gdzie znajduje się najważniejsze dla Argentyńczyków Sanktuarium Maryjne - Nuestra Seńora de Lujan. Każdego roku do Lujan przybywa 5 milionów pielgrzymów, aby pomodlić się przy figurze Matki Bożej, pozostającej tu od 1630 roku. Będziemy uczestniczyć we Mszy Św. (czas na podziwianie Bazyliki i na osobistą modlitwę), a  następnie wyjedziemy na argentyńskie rancho, gdzie  poznamy  kulturę i obyczajowość  współczesnych Gauchos - czyli argentyńskich kowbojów. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gauchos, pracujących na rozległych równinach,  zwanych tu pampasami.  Lunch będzie miał formę barbecue - Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą (oprócz dań z grilla podane zostaną tzw. empanadas, czyli pierożki, sałatki, deser oraz wino i kawa). Po posiłku rozpocznie się fiesta gaucha - show prezentujący folklor gauchos, z muzyką na żywo, pokazami tańca regionalnego oraz tanga. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Będzie też okazja do przejażdżki konnej w towarzystwie gauchos. Powrót do Buenos Aires.  Odpoczynek  i ok godz. 19.30 wyjazd do restauracji na kolacje połączoną z Show Tango. Powrót  do hotelu. Nocleg.

04  DZIEN: BUENOS AIRES – RIO DE JANEIRO

 Śniadanie.  Transfer na lotnisko .Przelot do Rio de Janeiro Przejazd do Rio de Janeiro. Wjazd na Păo de Açucar (Głowa Cukru Przyjazd do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg

05 DZIEN: RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Maracană, Sambodromo, centrum historyczne, Katedra,   Zwiedzanie Corcovado z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela.  Kolacja i nocleg. Opcjonalnie: Wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma.

06 DZIEN: RIO DE JANEIRO- Aparecida

Śniadanie. Przejazd do Aparecida. Zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Aparecida.  Kolacja i nocleg.

07 DZIEN: APARECIDA – RIO DE JANEIRO.

Śniadanie.  Przejazd do Rio de Janeiro. Czas Wolny. Kolacja i nocleg.

08 DZIEN: Rio de Janeiro - BÚZIOS

Śniadanie.    Przejazd do Búzios. Rejs między wyspami i wypoczynek na wyspiarskich plażach. Kolacja i nocleg.

09  DZIEN: BÚZIOS

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Kolacja i nocleg.

10  DZIEN: BÚZIOS - RIO DE JANEIRO.

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro albo Sao Paulo  Wylot z Brazylii do Polski.

 

 

Cena zawiera:

  

 

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

-  napoi do posiłków
-  napiwków dla bagażowych,  przewodników i kierowców
-  wydatków osobistych i innych świadczeń, niewymienionych w programie
 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.