Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 7

Argentyna – Brazylia

Buenos Aires – Iguazu- San Ignacio - Săo Paulo – Aparecida – Rio de Janeiro – Manaus - Petrópolis – Paraty.

 

Program

01 dzień: Wylot

Spotkanie na lotnisku w Berlinie. Wylot do Argentyny.

 

02 dzień : Buenos Aires

Powitanie na lotnisku w Buenos Aires. Transfer do hotelu.  Śniadanie. Po krótkim wypoczynku, zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, budynek Kongresu, najszersza ulica świata – Avenida 9 de Julio, teatr Kolumba, Cmentarz Recoleta gdzie pochowana jest Evita Peron, Palermo. Następnie przejazd do kolorowej dzielnicy portowej pierwszych emigrantów „La Boca” z przepięknym „Caminito”. Wieczorem kolacja i podziwianie występów tancerzy w klubie tango. Powrót do hotelu i nocleg w Buenos Aires.

03 dzień: Buenos Aires – Iguazu (Argentyna)

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Iguazu.   Wycieczka do argentyńskiej części wodospadów w Parku Narodowym Foz de Iguazu. Piesza wyprawa, w trakcie której, z różnych punktów obserwacyjnych na szlaku wycieczki będzie można podziwiać wodospady. Wyprawa do lasu deszczowego i rejs łodzią w pobliże wodospadów. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Rzeczy potrzebne na wyprawę: Ręcznik i suche rzeczy na przebranie.

 

04 dzień: Iguazu - San Ignacio Mini

Śniadanie. Przejazd do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632r. Spotkanie z Polonią z Wandy - miasteczka wybudowanego przez Polaków. Msza święta. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

.

05 dzień: Iguazu - Foz do Iguaçu (Brazylia) - Săo Paulo

Śniadanie. Przekroczenie granicy z Brazylią. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysuja sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokości 90 m. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Transfer na lotnisko i przelot do Săo Paulo (zwanego Nowym Jorkiem Brazylii).    Kolacja i Nocleg.

 

06 dzień: Săo Paulo – Aparecida – Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor Săo Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. Po południu nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Msza święta. Olbrzymia Bazylika ma powierzchnię 18 tyś. m2 i może jednocześnie pomieścić 45 tyś. wiernych. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Wyjazd w kierunku Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w Penedo. Kolacja i nocleg.

 

07 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd do Rio de Janeiro. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r. Msza święta w stożkowatej Katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych). Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Sambodromo – miejsce corocznych parad karnawałowych, stadion Maracană, Muzeum kamieni szlachetnych. Po kolacji wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma. Powrót do hotelu i nocleg w Rio de Janeiro.

 

08 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze „Corcovado” (Garbatą Górę – 710 m. n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor) przez las Tijuca. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczycie wzgórza msza święta u stóp figury. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na „Păo de Açúcar” (Głowę Cukru – 396 m. n.p.m.). Indianie nazwali ja „Pau-na Acuqua”, co znaczy wysoka spiczasta góra. Portugalczykom słowa te kojarzyły się z „păo de açúcar” czyli głowami cukru. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu i kolacja. Nocleg w Rio.

 

09 dzień: Rio de Janeiro - Manaus – Amazônia

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus - stolicy stanu Amazonas. Rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimőes. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Dalsza droga do loggi. Przywitanie regionalnym sokiem i zakwaterowanie w amazońskich loggiach w dżungli. Po kolacji nocna wyprawa łodzią na kajmany. Powrót do hotelu i nocleg.

 

10 dzień: Amazônia – wioska Indian

Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian Caboclos, których kiedyś na terenie Brazylii było aż 7 milionów - dziś zaledwie 200 000. Przez stulecia byli wykorzystywani i pogardzani. Dopiero w połowie XX wieku zostali oficjalnie uznani przez państwo. W latach 70tych zaczęto obejmować ich programami pomocowymi. Przetrwali głównie w odizolowanych regionach interioru. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu, wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii i przy odrobinie szczęścia możliwość podglądania białych delfinów. Kolacja i nocleg w dżungli.

 

11 dzień: Amazonia – Manaus

Naturalna pobudka odgłosami budzącej się życia dżungli, z jej niezwykłymi odgłosami. Śniadanie. Wycieczka piesza wgłąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w amazońskim lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie. Po lunchu powrót łodzią do Manaus. Zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do dwumilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednakże tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego” a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów boomu kauczukowego zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatro do Amazonas, Mercado Municipal. Msza święta. Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro.         

UWAGA: prosimy o zabranie do bagażu lekkiej, podręcznej torby na rzeczy potrzebne w Amazonii -dla usprawnienia podroży w Amazonii polecamy zdeponowanie walizek w Manaus a zabranie ze sobą tylko potrzebnych rzeczy na wyprawę do dżungli: lekkie kryte buty, klapki/sandały, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, bawełniane/ oddychające ubrania, środki przeciw insektom, lornetka, latarka, płaszcz przeciwdeszczowy, etc.

 

12 dzień: Rio do Janeiro

Przylot do Rio. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakupy lub wypoczynek na plażach Copacabana lub Ipanema. Kolacja i nocleg w Rio.

 

13 dzień: Petrópolis – Paraty

Śniadanie. Wyjazd do Petropolis - miasta założonego w 1843 roku - górskiej rezydencji, rządzącego Brazylią w latach 1831 - 1889 Pedra II. Petropolis to górski kurort otoczony bujnymi ogrodami, pamiątka po cesarskiej Brazylii. Msza święta w Katedrze św. Piotra z Alcantary, w której znajdują się grobowce ostatniego cesarza Brazylii - Dom Pedra II i jego rodziny. Zwiedzanie Muzeum Imperialnego i Casa Santos Dumont. Przejazd do kolonialnego miasteczka Parati,  zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

14 dzień: Paraty

Śniadanie. Msza Święta. Rejs statkiem pomiędzy wyspami. Obiad na wyspie. Powrót do Parati. Kolacja i nocleg.

 

15 dzień: Parati – Rio de Janeiro

Śniadanie. Czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko w Rio de Janeiro i wylot z Brazylii

 

16 dzień: Polski

Przylot do Polski.

Cena zawiera:

  

 

-  zakwaterowanie:  10 noclegów w hotelach 3*; 4* w pok. 2-os. z łazienkami  
-  wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji (bez napojów)
-  transfery autokarowe zgodnie z programem
-  koszt wycieczek turystycznych zgodnie z programem
-  koszty wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
-  lokalnych przewodników

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

-  napoi do posiłków
-  napiwków dla bagażowych,  przewodników i kierowców
-  wydatków osobistych i innych świadczeń, niewymienionych w programie
 

 

<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.