Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 6

Brazylia -  Argentyna

Rio de Janeiro,  Foz do Iguaçu,  Iguazu,  San Ignacio Mini,  Petropolis,  Ouro Preto, Mariana,  Congonhas, Wyspy  Tropikalne

 

Program

01 dzień: Wylot z  Polski 

Zbiórka na lotnisku Warszawa.

 

02 dzień: Rio de Janeiro

Przylot o godz. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. Wyjazd na zwiedzanie miasta Rio de Janeiro. City tour - Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana - potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 20 tys osób.  Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w. Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Maracană. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

03 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie: Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry (710m n.p.m). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża.  Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody.  Powrót do hotelu. Czas wolny na plazy Copacabana. Obiadokolacja i nocleg.

 

04 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Głowa Cukru - Góra wysokości 396m n.p.m. Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Msza św. Czas wolny na Plazy Copacabana . Obiadokolacja. Nocleg.

(dla chętnych show samby ok 80 USD).

 

05 dzień: Rio de Janeiro / Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Zwiedzimy wspaniały Park Ptaków. Zakwaterowanie w hotelu.

Kolacja. Nocleg.

 

06 dzień: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Wyjazd do jednego z najpiękniejszych  cudów natury, wpisanego na listę UNESCO. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie rysują się wspaniale tęcze. Piękne wodospady z ogromnym hukiem  spadają z urwiska o wysokości 90 m. Powrót do hotelu. Kolacja (dla chętnych show z kolacja, muzyka i tańcem folklorystycznym Ameryki Płd  ok. 40USD).

 

07 dzień: Foz do Iguaçu / Strona  Argentyńska 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka by poznać wodospady po stronie Argentyny. Iguaçu nalezy do parku narodowego o tej samej nazwie na terytorium  Brazylii i Argentyny. Powrót do hotelu.

Obiadokolacja i nocleg.

 

08 dzień: Misje Jezuickie – Argentyna

Śniadanie. San Ignacio Mini  – jedne z najbardziej zachowanych misji jezuickich zbudowanych w 1632 r. Spotkanie z  Polonią z Wandy ( miasteczko wybudowane przez Polaków). Kolacja. Nocleg.

 

09 dzień: Wylot  do  Rio de Janeiro /  Petrópolis / Ouro Preto  

Śniadanie. Przelot do Rio de Janeiro. Wyjazd w stronę miasta  Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis - dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  z zewnątrz Muzeum Imperial, Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 - miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Daumont, Katedra de Săo Pedro. Po przerwie obiadowej bedziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Zakwaterowanie Obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień: Ouro Preto / Mariana / Ouro Preto 

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentow. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z epoki baroku. Po przerwie obiadowej pojedziemy do fascynującego kolonialnego miasta Mariana. Zobaczymy XVIII – wieczną Mine da Passagem (kopalnia złota), która była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Dla chętnych zjazd do Kopalni (fakultatywny ok. 10 USD). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

11 dzień: Ouro Preto / Congonhas / Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd do Rio. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Congonhas. Zobaczymy skarby sztuki późnego baroku - dwa arcydzieła Aleijadinho; 12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplandzie santuarium Bom  Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach Via Crucis  (droga krzyżowa ) w pobliskim parku.  W godzinach popołudniowych  przyjazd do Rio de Janeiro. Obiadokolacja. Nocleg.

 

12 dzień: Wyspy  Tropikalne

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na pobliskie wyspy tropikalne. Czas wolny na kąpiel i plażowanie.

Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

13 dzień : Rio de Janeiro

Śniadanie. Transfer na lotnisko.

 

14 dzień: Wylot do Polski

 

Cena zawiera:

  

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 

<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.