Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 5

 

Rio de Janeiro, Petrópolis,  Foz do Iguaçu, Búzios

 

Program

01 dzień: Rio de Janeiro

Transfer do hotelu. Po odpoczynku zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r, msza święta w stożkowatej Katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych). Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracană. Powrót do Hotelu. Kolacja i nocleg w Rio de Janeiro.

Opcjonalnie: Wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma.

 

02 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę – 710 m. n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor) pociągiem przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają sie wspaniałe widoki na górę i miasto. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na Păo de Acucar (Głowę Cukru – 396 m. n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta góra. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu i kolacja, nocleg.

 

03 dzień   Rio de Janeiro / Petrópolis

Śniadanie. Wyjazd do miasteczka położonego w górach. Zobaczymy katedrę, pałac królewski, pałac kryształowy, kasyno. Powrót do Rio. Kolacja.

 

04 dzień: Rio de Janeiro / Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do Parku ptaków. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju park ptaków. Kolacja i nocleg.

 

05 dzień:  Foz do Iguacu 

Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 obdzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja.

Opcjonalnie: Wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju

 

06 dzień: Foz do Iguaçu 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na wodospady po od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów oraz przejazd specjalnymi samochodami przez las deszczowy. Powrót do hotelu. Nocleg w Foz de Iguaçu.

 

07 dzień: Rio  de Janeiro / Búzios

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do Rio i transfer do  miasteczka nadmorskiego ok. 120 km od

 Rio. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

 

08 dzień: Búzios

Śniadanie. Czas wolny, wycieczka stateczkiem, aby poznać wspaniałe plaże z krystaliczną wodą i egzotyczną przyrodą. Na Półwyspie Buzios jest ich ponad 20. Kolacja. Nocleg.

 

09 dzień:  Búzios

Śniadanie i dzień wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.

 

10 dzień: Búzios / Rio de Janeiro

Śniadanie, Transfer na lotnisko do Rio de Janeiro.

 

 

Cena zawiera:

  

 

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.