Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 4

 

Săo Paulo,  Aparecida,  Penedo,  Rio de Janeiro, Paraty.

(Opcionalnie Foz do Iguaçu)

 

 

Program

 

01 dzień:  Warszawa, Polski

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Brazylii (Sao Paulo) przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Sao Paulo , przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

02 dzień: Săo Paulo

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Sao Paulo - starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor Săo Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze.  Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

03 dzień: Săo Paulo / Aparecida / Penedo

Śniadanie przejazd do Aparecidy – jednego z największych sanktuariów maryjnych świata, do którego pielgrzymowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Następnie zwiedzanie pierwszej (starej) bazyliki poświęconej Matce Bożej z Aparecidy – świętej patronce Brazylii. Następnie wizyta w nowej bazylice, poświęconej w 1980 r. przez Jana Pawła II, będącej obecnie Bazyliką Matki Bożej Sanktuarium Narodowym Brazylii, gdzie obecnie znajduje się znaleziona przez rybaków figurka. Czas wolny. Przejazd do Penedo –miasteczka położonego w górach, załozonego przez emigrantów z Finlandi , zakwaterowanie w okolicy Penedo. Kolacja, nocleg.

 

04 dzień: Penedo / Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd do Rio de Janeiro -wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym  nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Ostatni odcinek wycieczki odbędzie się kolejką ze stacji Cosme Velho. Po drodze podziwianie, nasadzonego w XIX w., największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki  Guanabara,  laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg. 

 

05 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie i po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rio – panoramiczny objazd centrum  miasta, spacer po Sambadromie – miejscu, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Maracana. Następnie zwiedzanie Katedry Metropolitarnej, zbudowanej w kształcie piramidy. Spacer po głównym placu Rio Cinelândia, przy którym mieści Teatr Miejski, jeden z najważniejszych teatrów Brazylii, Biblioteka Narodowa  i Muzeum Sztuki. Następnie przejazd przez Aterro do Flamengo- zielony rejon boisk i rodzinnego wypoczynku, wjazd na  górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

 

06 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie.  Czas wolny. Kolacja i nocleg.

 

07 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.  Opcjonalnie proponujemy wyjazd do Parku Botanicznego.

 

08 dzień: Rio de Janeiro / Paraty

Śniadanie. Wyjazd do Paraty – miasto założone w XVI wieku. W 1958 r. jest uznane przez UNESCO za Dziedzictwo Historyczne. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

09 dzień:  Paraty

Śniadanie. Rejs statkiem pomiędzy wyspami. Czas na odpoczynek opalanie, pływanie.  Powrót do Paraty. Kolacja i nocleg.

 

10 dzień: Paraty / Rio de Janeiro

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski

 

11 dzień : Przylot do Polski

 

OPCIONALNIE

 

06 dzień: Rio de Janeiro /  Foz de Iguaçu

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot o godzinie 13.30 do Foz. Przylot o godzinie 15.30. Po odprawie przejazd do parku wpisanego na listę UNESCO i zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie rysują się wspaniale tęcze. Piękne wodospady z ogromnym hukiem spadają z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hoteli. Kolacja.

 

07 dzień:  Foz de Iguaçu

Śniadanie. Wycieczka do argentyńskiej części wodospadów w Parku Narodowym Foz de Iguazu. Piesza wyprawa, w trakcie której, z różnych punktów obserwacyjnych na szlaku wycieczki będzie można podziwiać wodospady. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg

 

08 dzień: Foz de Iguacu /  Rio de Janeiro /  Paraty

Śniadanie.Transfer na lotnisko. Wylot 6.35. Przylot do Rio de Janeiro o godzinie 11.19. Przejazd  do Parati i kontynuacja programu z grupą.

 

Cena zawiera:

  

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.