Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 16

 

Brazylia – Argentyna – Paraguai

Rio de Janeiro,  Foz do Iguaçu,  Iguazu, Ciudad del Leste

 

 

Program

Dzień 01: Warszawa - Rio de Janeiro

Wylot z Warszawy do Rio de Janeiro.
 

Dzień 02: Rio de Janeiro

Poranny przylot do Rio de Janeiro, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Rio de Janeiro, tzw. cidade maravilhosa (wspaniałe miasto) jest miejscem, gdzie zabawa nigdy się nie kończy. Bachusowy styl życia cariocas - mieszkańców Rio, potrafi w mgnieniu oka zarazić każdego turystę. Na niesamowitą atmosferę składa się również przepiękne położenie - nad Zatoką Guanabara, u stóp pokrytego lasem atlantyckim szczytu Tijuca (1012 m n.p.m). Niezapomnianych wrażeń dostarczają również plaże Rio - najsławniejsza Copacabana, ale też równie piękne Ipanema, czy Leblon.
 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Dzień wolny do Państwa dyspozycji. Polecamy wykupienie całodniowej wycieczki na górę Corcovado, i tzw. Głowę Cukru. Z hotelu pojedziemy wzdłuż laguny Rodrigo de Freitas, dotrzemy do dzielnicy Cosme Velho, gdzie wsiądziemy na kolejkę linową i pojedziemy przez las Tijuca w górę szczytu Corcovado (Garbus) - 710 m n.p.m. Ze szczytu zobaczymy urzekającą panoramę miasta i Zatoki Guanabara. Na szczycie znajduje się statua Chrystusa Odkupiciela, który w geście rozłożonych szeroko rąk zdaje się witać przyjezdnych jednocześnie wskazując, że roztacza nad miastem swoją opiekę. Obiad w restauracji - churrasco (kelnerzy roznoszą po sali różne gatunki doskonałego pieczonego mięsa, do tego bar sałatkowo - warzywny i owoce). Po obiedzie przejazd przez centrum miasta (wizyta na Sambodromie i stadionie Maracana - wstęp na własny koszt), na Głowę Cukru. Ten niesamowity szczyt wznosi się bezpośrednio z wody, na wysokość 396 m. Można z niego podziwiać Zatokę Guanabara z mostem łączącym Rio z Niteroi, widać również górę Corcovado. Powrót do hotelu i nocleg.
 

Dzień 04: Rio de Janeiro

Śniadanie. Ten dzień zostawiamy do Państwa dyspozycji. Można wybrać się na jedną z przesławnych plaż, pospacerować po mieście i poczuć jego niecodzienną atmosferę. Polecamy też zakupy w licznych sklepach i butikach. 30usd.
 

Dzień 05: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
 

Dzień 06: Foz do Iguaçu - Iguazú

Po śniadaniu wybierzemy się na brazylijską stronę wodospadów Foz do Iguaçu. Rzeka Iguaçu tworzy na granicy Brazylii i Argentyny, 20 km od miasta, niesamowity spektakl, na który składa się 275 wodospadów, w tym największy - Garganta do Diabo (Gardziel Diabła). Jako że większa część wodospadu znajduje się po argentyńskiej stronie, widać go doskonale od strony Brazylii. Podczas spaceru specjalną trasą widokową pośród bujnej roślinności parku narodowego, będziemy mogli podziwiać całość tego wyjątkowego zjawiska. Trasa kończy się punktem widokowym przy samej Diablej Gardzieli, gdzie moc i urok wodospadu można obserwować z odległości kilkunastu metrów. Po południu wycieczka na argentyńską stronę. Tutaj znajduję się większa część wodospadu. Pojedziemy do miejsca, gdzie można obcować z bliska z rzeką i z mnogością spadków wodnych, które składają się na wodospad. Powrót do hotelu i nocleg.
 

Dzień 07: Foz do Iguaçu – Ciudad Del Leste

Po śniadaniu czas wolny na realizację wycieczek fakultatywnych - np. wizyty w Paragwaju, w elektrowni wodnej Itaipu, która jest jedną z największych na świecie. Po południu powrót do hotelu. Nocleg.
 

Dzień 08: Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro.
 

Dzień 09: Rio de Janeiro

Warszawa. Przelot Rio de Janeiro Warszawa.

 

Cena zawiera:

  

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.