Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 15

 

Brazylia

Rio de Janeiro, Petrópolis Ouro Preto, Mariana, Congonhas, 

São Lourenço,  Aparecida,  Penedo,  Paraty

 

 

Program

 

Dzień 01: Warszawa / Wylot.

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Rio de Janeiro.

 

Dzień 02: Rio de Janeiro

Przylot do Rio de Janeiro w godzinach porannych. Odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie  Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana-potężna katedra w kształcie stożka może pomiescic 200tys osób, Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w., Praça Tiradentes, Najwspanialszy kosciół Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Maracanã. Powrót do Hotelu. Kolacja.
 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Wycieczka całodniowa z obiadem.
Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry.(710m n.p.m). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt  wjedziemy pociągiem. Z wagonu roztacza sie wspaniały widok  na górę i miasto. Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody.
Głowa Cukru. Góra wysokości 396m n.p.m. Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy “wysoka spiczasta  góra”. Portugalczykom  kojarzyła się  z pão de açucar, gdyż wtedy tylko cukier mieli w głowie, a poza tym granitowy monolit rzeczywiscie przypominał kształtem  gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama pięknego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema.
Powrót do hotelu. Kolacja.
Dla chętnych pokaz Samby.

 

Dzień 04: Rio de Janeiro /  Petrópolis Ouro Preto (360km)

Ranne śniadanie. Wyjazd w stronę miasta Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis, dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889 r. Zobaczymy  Muzeum Imperial /z zewnątrz/, Palacio de Cristal (Kryształowy Pałac- 1884), konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 r., który miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Dumont. Katedra de São Pedro. Po przerwie obiadowej będziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 05: Ouro Preto / Mariana /  kopalnia zlota /  Ouro Preto 

Po śniadaniu. Całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentow. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z tamtejszej  epoki baroku ./bilety –ok 10 USD/ Po przerwie obiadowej po drodze do facynujacego kolonialnego miasta Mariana można będzie zobaczyć XVIII – wieczną Mine da Passagem (kopalnia złota). Była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Zjazd do Kopalni. W samym miasteczku Mariana  zobaczyny  wspaniałą Catedral de Nossa Senhora da Assunção. W katedrze są niemieckie organy z 1701 r. przywiezione na mułach z Rio de Janeiro. Powrót do hotelu. Kolacja.
 

Dzień 06: Ouro Preto / Congonhas / São Lourenço

Śniadanie. W drodze zatrzymamy sie w miasteczku Congonhas. Ma do zaoferowania skarby sztuki późnego baroku. Są dwa arcydzieła Aleijadinho; 12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplanadzie sanktuarium Bom  Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach via crucis (droga krzyżowa) w pobliskim parku. W godzinach popołudniowych  przyjazd do miasteczka uzdowiskowego Sao Lorenco słynącego z wód leczniczych. Kolacja.
 

Dzień 07: São Lourenço

Śniadanie. Po śniadaniu  poznamy jeden z najładniejszych parków z wodami  uzdrowiskowymi. Czas wolny w parku by zaczerpnąć świeżego powietrza. Kolacja.
 

Dzień 8: Aparecida do Norte /  Paraty

Śniadanie. Po śniadaniu dalsza podróż, ok. 140 km do największego sanktuarium NMP. Okazja do modlitwy. W godzinach popołudniowych  przejazd do Paraty. Kolacja.
 

Dzień 9: Paraty

Śniadanie. Miasto Paraty zostało uznane przez UNESCO  za zabytek kultury narodowej. Założone w 1660 r. Drogocenne kamienie przywożono drogą lądową do Paraty i transportowano dalej do Rio de Janeiro albo statkami do Portugalii. O bogactwie jego mieszkańców  świadczą wspaniałe gmachy użyteczności publicznej, wielkie rezydencje i kościoły. City tour. Czas wolny na zakupy. Kolacja.
 

Dzień 10: Paraty 

Śniadanie. Wycieczka całodniowa  na pobliskie wyspy tropikalne. Będzie okazja do popływania i opalania poznając te wspaniałe wyspy. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 11: Paraty

Śniadanie. Wyjazd na pobliską fazendę. W XIX wieku, gdy Brazylia eksportowała głównie kawę produkcja odbywała się na dużych farmach –fazendas. Dzięki zgromadzonym bogactwom magnaci kawy stali sie nową elitą, która zaczęła budować piękne luksusowe domy. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 12: Paraty 

Śniadanie. Czas wolny na  odpoczynek i robienie zakupów.
 

Dzień 13 : Rio de Janeiro

Śniadanie  i po śniadaniu przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro.
 

Dzień 14:  Przylot do Polski.

 

Cena zawiera:

  

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.