Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 14

 

Brazylia

Rio de Janeiro, Búzios,  Paraty

 

Program

Dzień 01 - Wylot.

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Rio de Janeiro.

 

Dzień 02: Rio de Janeiro /  Búzios

Przejazd z loniska do odległego o 190 km od Rio de Janeiro położonego na tzw. Costa do Sul Słonecznym Wybrzeżu Buzios, które porównuje się do hiszpańskiej Ibizy. To wyrafinowany międzynarodowy kurort. Odpoczynek. Kolacja.
 

Dzień 03: Búzios

Śniadanie. Poznanie Buzios. W Buzios są 23 plaże, jedne kryją się w cichych zatoczkach, inne leżą nad otwartym morzem. Różnią się przede wszystkim dostępnością i w tym to właśnie dniu będziemy mogli poznać jedne z ładniejszych plaż.
 

Dzień 04: Búzios

Śniadanie. Wycieczka szkunerem z możliwością pływania i opalania na wyspach tropikalnych.
 

Dzień 05: Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd do Rio de Janeiro. Zwiedzanie  Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana- potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 200tys osób, Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w., Praça Tiradentes, Najwspanialszy kościół  Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Maracană. Powrót do Hotelu. Kolacja.
 

Dzień 06: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zaledwie 65 km od Rio znajduje się miasto Petrópolis, dzieło Pedra II, który rządził Brazylią w latach 1831- 1889. Zobaczymy  Muzeum Imperial /z zewnątrz/, Palacio de Cristal (Kryształowy Pałac 1884), konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 r., który miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Dumont, Katedra de Săo Pedro. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 07: Rio de Janeiro

Śniadanie. Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua  Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry (710m n.p.m). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt  wjedziemy pociągiem. Z wagonu roztacza się wspaniały widok  na górę i miasto. Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody. Głowa Cukru Głowa Cukru. Góra wysokości 396m n. p. m Indianie nazwali ją Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra. Portugalczykom  kojarzyła się  z păo de açucar, gdyż wtedy tylko cukier  mieli w głowie, a poza tym, granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem  gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru Z Głowy Cukru roztacza sie360-stopniowa panorama pięknego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja.
 

Dzień 08: Rio de Janeiro

Śniadanie. Dzień wolny na plaży Copacabana. Kolacja.

 

Dzień 09: Rio de Janeiro /  Paraty

Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Paraty oddalonego od Rio de Janeiro o 265km. Zostało uznane przez UNESCO  za zabytek kultury narodowej. Założone w 1660 r. Drogocenne kamienie przywożono drogą lądową do Paraty i transportowano dalej do Rio de Janeiro albo statkami do Portugalii. O bogactwie jego mieszkańców  świadczą wspaniałe gmachy użyteczności publicznej, wielkie rezydencje i kościoły . Zakwaterowanie w hotelu. City tour. Kolacja.

 

Dzień 10: Paraty

Śniadanie. Wycieczka całodniowa  na pobliskie wyspy tropikalne. Będzie okazja do popływania i opalania, poznając te wspaniałe wyspy. Hotel. Kolacja.

 

Dzień 11: Paraty

Śniadanie. Wyjazd na pobliską fazendę. W XIX wieku, gdy Brazylia eksportowała głównie kawę, produkcja odbywała się na dużych farmach –fazendas. Dzięki zgromadzonym bogactwom magnaci kawy stali sie nową elitą, która zaczęła budować piękne luksusowe domy. Hotel. Kolacja.

 

Dzień 12: Rio de Janeiro

Śniadanie. Powrót do Rio de Janeiro -Lotnisko.

 

Dzień 13

Powrót do kraju.

 

Cena zawiera:

  

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.