Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 13

 

Brazylia

Rio de Janeiro, Ouro Preto,  Mariana, Congonhas,

Foz do Iguaçu, Iguazú,  Manaus,  Salvador

 

Program

Dzień 01: Warszawa - Wylot

Wylot z Polski do Rio de Janeiro.
 

Dzień 02: Rio de Janeiro

Przylot do Rio de Janeiro w godzinach porannych.
Krótki  odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie  Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana-potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 200tys osób, Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w. Praça Tiradentes, najwspanialszy kościół Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny krolewskiej, Maracană.
Powrót do Hotelu. Kolacja.

 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Wycieczka całodniowa z obiadem.
Corcovado. Nad plazami dominuje slynna statua  Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel), umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Gory (710m n.p.m). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt  wjedziemy pociągiem. Z wagonu roztacza się wspaniały widok  na górę i miasto. Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody.
Głowa Cukru. Góra wysokości 396m n.p.m Indianie nazwali ją Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra. Portugalczykom  kojarzyła się  z păo de açucar, gdyż wtedy tylko cukier  mieli w głowie, a poza tym granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem  gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza sie 360-stopniowa panorama pięknego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych pokaz Samby
.

 

Dzień 04: Rio de Janeiro / Ouro Preto (360 km) 

Ranne śniadanie. Wyjazd w stronę miasta Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis, dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889 r. Zobaczymy  Muzeum Imperial /z zewnątrz/, Palacio de Cristal (Kryształowy Palac z 1884 r.), konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 r., który miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Dumont. Katedra de Săo Pedro. Po przerwie obiadowej będziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Hotel. Kolacja.

 

Dzień 05: Ouro Preto / Mariana / kopalnia zlota /  Ouro Preto

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentów. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z tamtejszej epoki baroku. /bilety –ok 10 USD/ Po przerwie obiadowej po drodze do fascynującego kolonialnego miasta Mariana można będzie zobaczyć XVIII – wieczną Mina da Passagem (kopalnia złota). Była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Zjazd do Kopalni. W samym miasteczku Mariana zobaczyny wspaniałą Catedral de Nossa Senhora da Assunçăo. W katedrze są niemieckie organy z 1701 r. przywiezione na mułach z Rio de Janeiro. Powrót do hotelu. Kolacja
 

Dzień 06: Ouro Preto / Congonhas /  Rio de Janeiro

Śniadanie. Całodzienny powrót do Rio de Janeiro. W drodze zatrzymamy się w miasteczku Congonhas. Ma do zaoferowania skarby sztuki późnego baroku. Są dwa arcydzieła Aleijadinho, 12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplanadzie sanktuarium Bom Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach via crucis (droga krzyżowa) w pobliskim parku. W godzinach wieczornych przyjazd na lotnisko w Rio de Janeiro i przelot do Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu. Kolacja.

 

Dzień 07: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka  by poznać bez wątpienia jeden z najpiękniejszych  cudów natury wpisany w 1986 r. na listę UNESCO. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść, nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się  Garganta do Diabo (Diabelska Gardziel) - wody z 14 odzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Dla chętnych /wycieczka fakultatywna 12USD/ wspaniały Park Ptakow: spotkamy tam wspaniałe papugi, z którymi  można będzie zrobić sobie zdjęcia. Powrót do hotelu. Kolacja.Dla chętnych show z-kolacją -muzyką i taniec folklorystyczny Ameryki Płd.  
 

Dzień 08: Iguazú - Argentyna

Śniadanie. Całodzienna wycieczka, by poznać wodospady po stronie Argentyny. Iguaçu należy do parku narodowego o tej samej nazwie na terytorium Brazylii i Argentyny. Po stronie argentyńskiej w 2001 r. ułożono tory kolejowe. Pociąg z ośrodka jedzie do początku szlaków. Dolna trasa prowadzi na dno wąwozu. Mniej wyczerpujący szlak wiedzie górnym pomostem o długości 1.5 km aż na skraj wodospadu. W drodze powrotnej zatrzymamy się na największej w świecie hydroelektrowni Itaipu. Powrót do hotelu. Kolacja.
 

Dzień 09: Foz do Iguaçu / Manaus

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Manaus. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Kolacja.
 

Dzień 10: Manaus

Śniadanie. Całodzienna wycieczka Encontro das Águas (spotkanie wód) z obiadem. Ciemne wody Rio Negro łączą się z jasnymi mulistymi wodami rzeki Solimőes, po czym wartkim nurtem płyną obok siebie nie mieszając sie na odcinku 20 km. Podczas tej wycieczki jest mozliwość łowienia piranii i podziwiania piękna lasów tropikalnych. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 11: Manaus -  Salvador.

Śniadanie. City tour. Poznamy: Alfandege (Urząd Celny) zbudowany w 1906 r. przez brytyjskich inżynierów ze szkockiej cegły, nadając jej styl imperialny; Mercado Municipal, bazar z produktami regionalnymi (także rękodziełem  artystycznym) od egzotycznych owoców po magiczne zioła na każdą przypadłość; Teatro Amazonas (Opera Amazońska). Powrót do hotelu.  Kolacja.
 

Dzień 12: Salvador

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Salvadoru. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja.
 

Dzień 13: Salvador

Śniadanie. CityTour. Poznamy historyczne Cidade Alta (Górne Miasto ) i nowsze Cidade Baixa (Dolne Miasto). W historycznym Górnym Mieście zobaczymy Praca da Se, plac, który otwiera się na Terreiro de Jesus z trzema najsłynniejszymi w Salvadorze kościołami. Catedral  Basilica została zbudowana w XVII w.  przez jezuitów. Z katedrą sasiaduje Săo Pedro Dos Clerigos (kościół św. Piotra z XVIII w i XVII – wieczny Ordem Terceira de Săo Domingos (kościół Tercjarzy Dominikańskich, czyli świeckiej wspólnoty Trzeciego Zakonu św. Dominika). Na Praça Anchieta  wznosi sie jeden z najwspanialszych na świecie kościołów barokowych- kościół Săo Francisco zbudowany w XVII w. Z kamieni przywiezionych z Portugalii. Largo do Pelourinho. W nowszej części miasta Cidade Baixa zapoznamy sie z Elevador Lacerda- windą zapewniającą błyskawiczną komunikację między Cidade Alta i Cidade Baixa. Będzie czas na zaopatrzenie się w pamiątki z podróży w Mercado Modelo (dom handlowy urządzony w 1915 w dawnym portowym urzędzie celnym). Powrot do hotelu. Kolacja.
 

Dzień 14: Salvador - Polski

Śniadanie. Transfer na lotnisko.
 

Dzień 15: Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

  

 

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.