Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt

Program 12

 

Brazylia

Rio de Janeiro, Petrópolis,  Paraty

 

 

Program

Dzień 01: Warszawa

Zbiórka na lotnisku. Wylot z Polski do Rio de Janeiro.
 

Dzień 02: Rio de Janeiro

Przylot do Rio de Janeiro w godzinach porannych. Krótki odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie  Cidade Maravilhosa (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana- potężna katedra w ksztalcie stożka może pomieścić 200tys osób, Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w., Praça Tiradentes, Najwspanialszy kościół  Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny krolewskiej, Maracană. Powrot do Hotelu. Kolacja

 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Wycieczka całodniowa  z obiadem Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua  Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry (710m n.p.m). Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt  wjedziemy pociagiem. Z wagonu roztacza sie wspaniały widok  na górę i miasto. Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody.
 Głowa Cukru. Góra wysokości 396m n.p.m Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra. Portugalczykom  kojarzyły się  z păo de açucar gdyż wtedy tylko cukier  mieli w głowie, a poza tym granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem  gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama pięknego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema.
Powrot do hotelu. Kolacja. Dla chętnych pokaz Samby. 

 

Dzień 04: Petrópolis

Zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis, dzieło Pedra II, który rządził Brazylią w latach 1831- 1889. Zobaczymy  Muzeum Imperial /z zewnątrz/, Palacio de Cristal (Krysztalowy Pałac, 1884), konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945, który miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Dumont. Katedra de Săo Pedro. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 05: Rio de Janeiro

Dzień wolny na plaży Copacabana. Kolacja.

 

Dzień 06: Paraty

Śniadanie. Wyjazd do maisteczka Paraty oddalonego od Rio de Janeiro  265km. Zostało uznane przez UNESCO  za zabytek kultury narodowej. Założone w 1660 r. Drogocenne kamienie przywożono drogą lądową do Paraty i transportowano dalej do Rio de Janeiro albo statkami do Portugalii. O bogactwie jego mieszkańców świadczą wspaniałe gmachy użyteczności publicznej, wielkie rezydencje i kościoły. Zakwaterowanie w hotelu. City tour. Kolacja.
 

Dzień 07: Paraty

Śniadanie. Wycieczka całodniowa  na pobliskie wyspy tropikalne. Będzie okazja do popływania i opalania się, poznając te wspaniale wyspy. Hotel. Kolacja.

 

Dzień 08: Paraty

Śniadanie. Wyjazd na pobliska fazende.W XIX wieku, gdy Brazylia eksportowała głównie kawę, produkcja odbywała się na dużych farmach –fazendach. Dzięki zgromadzonym bogactwom magnaci kawy stali się nowa elitą, która zaczęła budować piękne luksusowe domy. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 09: Paraty

Śniadanie. Czas wolny. Hotel. Kolacja.
 

Dzień 10: Paraty

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko.
 

Dzień 11 - Przylot na miejsce

 

Cena zawiera:

  

 

 

 

Cena nie obejmuje:           

 

 

 
<<<  powrót
2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.