Biuro Wycieczki Miejscowości Zdjecia Kontakt
  BRAZYLIA

Angra do Reis
Búzios
Foz do Iguaçu
Manaus
Rio de Janeiro
Salvador
Petrópolis
Ouro Preto
São Lourenço
Tiradentes
Paraty
Morro de São Paulo
Aparecida
Porto Seguro
Itacare
Guarapari
ARGENTYNA

Buenoa Aires
Ziemia Ognista

PERU

Lima
Cusco
Machu Pichu
Kurorty – kompleksy wypoczynkowe składające się z budynku głównego i bungalowów położonych wśród roślinności tropikalnej i palm kokosowych, blisko plaży; do dyspozycji restauracje, bary i wspaniałe baseny.
Angra dos Reis  

Tylko 2 godziny drogi od Rio de Janeiro znajduje się to magiczne miejsce złożone z setek maleńkich i trochę większych wysepek otoczonych wspaniałymi plażami z uroczymi zatoczkami i oblewanych ciepłymi wodami Atlantyku. Pomiędzy wysepkami rozciągają się wąskie mostki umożliwiające turystom przemieszczanie się. Miasto Angra jest portem rybackim. Hotele usytuowane są na przedmieściach.

Búzios Búzios

Miasteczko położone na półwyspie, około 2 godzin drogi od Rio de Janeiro, poszczycić się może 27 słonecznymi plażami i bogatym życiem nocnym w niezliczonych klubach, restauracjach i barach. Mała wioska, jaką kiedyś było Buzios przekształciło się w wyrafinowany, modny kurort, w którym nie ma wielkich hoteli, tylko urocze niewielkie, bardzo przytulne hoteliki nazywane przez Brazylijczyków pousadas.

Foz do Iguaçu Foz do Iguaçu

Spadająca z wysokości 80 m rzeka Iguacu tworzy 275 oddzielnych mniejszych wodospadów. Większa część wodospadów znajduje się już w Argentynie, gdzie można podziwiać je z bliska, natomiast na terenie Brazylii z obszaru Parku Narodowego można oglądać całe wodospady z daleka, co wywiera ogromne wrażenie. Przy wodospadach położone jest miasteczko Foz do Iguacu.

Manaus Manaus

Stolica Amazonii, położona w dżungli nieopodal miejsca gdzie łączą się rzeki Rio Negro i Amazonka. Miasto to jest wspaniałą bramą do ekscytujących wypraw w głąb największego i najważniejszego lasu deszczowego świata. W mieście znajdują się pływające doki dostosowujące się do zmian stanu wody na Amazonce. Manaus jest ważnym międzynarodowym portem morskim, mimo iż od morza dzieli je 1500 km.

Rio de Janeiro Rio de Janeiro

Jedno z najpiękniej położonych miast na świecie –  „wciśnięte” pomiędzy malownicze, urwiste wzgórza, nad zatoką Guanabra – założone zostało w 1555 roku. Nazywane jest „a cidade maravilhosa” – wspaniałe miasto. Najsłynniejszą plażą miasta jest licząca około 3 km Copacabana. Charakterystycznymi punktami krajobrazu miasta są dwa wzgórza: Głowa Cukru oraz Corcovado ze statuą Chrystusa na szczycie. W mieście zachowały się liczne zabytki z okresu kolonialnego. Znajduje się tutaj również największy stadion sportowy na świecie –Maracana, mieszczący 200 tys. widzów.

Współczesne Rio de Janeiro jest miastem bardzo nowoczesnym, o śmiałych rozwiązaniach architektonicznych wybitnych brazylijskich projektantów. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest odbywający się co roku karnawał, trwający 4 dni poprzedzające Środę Popielcową. W zabawach uczestniczy około 5 mln osób, które tańczą narodowy brazylijski taniec – sambę.

Mniej zamożnym turystom Rio zaoferować może wiele niedrogich restauracji, darmowe plaże, a przede wszystkim przyjazną atmosferę i mnóstwo atrakcji do zwiedzania.

Salvador Salvador

Salvador nazywany jest przez jednych „Czarnym Rzymem” ze względu na swoją obfitość życia religijnego z dużym udziałem afrykańskiej tradycji i niezwykłej kultury, do dziś kultywowanej przez czarnych mieszkańców miasta. Inni z kolei nazywają Salvador miastem szczęścia gdzie rytm sam zmusza stopy do tańca, spontaniczność i uśmiechy są wręcz zaraźliwe. To do tego miasta Brazylijczycy z całego kraju przyjeżdżają po to, aby poczuć najmocniej smak brazylijskiego życia.

Petrópolis Petrópolis

Miasto królewskie położone w malowniczych górach. Można tu zobaczyć piękna katedrę, pałac królewski  i pałac kryształowy.

Ouro Preto Ouro Preto

Malownicze miasteczko z epoki złota położone w górach. Można w nim zobaczyć wspaniałe kościoły pokryte złotem i piękne uliczki. Wieczorami odczuwa się tu atmosferę  XVII wieku.

São Lourenço São Lourenço

Miasteczko uzdrowiskowe oddalone od Rio de Janeiro o 225 km. Poszukiwane przez rodziny, słynie z wód uzdrowiskowych.

Tiradentes Tiradentes

Jedno z ciekawszych miasteczek historycznych najlepiej zachowanych z epoki kolonizacji.

Paraty Paraty

Miasteczko – kurort, które odwiedzają znani ludzie ze świata artystycznego, oddalone od Rio de Janeiro o 252 km. Jedno z najbardziej malowniczych nadmorskich miasteczek historycznych. Można tu wypocząć zwiedzając piękne Wyspy Tropikalne, popływać w krystalicznej wodzie, a wieczorem, w malowniczej scenerii z wieku XVIII, zjeść kolację.

Morro de São Paulo Morro de São Paulo

Jedna z najbardziej malowniczych wysp położonych w stanie Bahia. Spotkamy tutaj wspaniale hotele położone nad brzegiem morskim z kryształową wodą.

Aparecida Basílica de Aparecida

Sanktuarium Matki Bożej Aparecidy, oddalone od Rio de Janeiro o 261km . Jest jednym z największych świątyń w świecie. Zbudowane w formie krzyża może pomieścić 45 tysięcy ludzi .

Porto Seguro Porto Seguro

Miasto historyczne jedno z najbardziej uczęszczanych nie tylko ze względu na swą urodę. „Smakosze” alkoholi znajdą tu nie lada atrakcję –  jedyną w świecie „pasarela do alcol” – alkoholowy deptak, na którym można mile spędzać długie wieczory przy typowo brazylijskiej muzyce.

Itacare Itacare

Jedyne miejsce gdzie plaże są podzielone (porośnięte) roślinnością tropikalną. Można też płynąć rzeką podziwiając jej wspaniałe, kamieniste brzegi.

Guarapari Guarapari

Miasteczko typowo letniskowe oddalone od Rio de Janeiro o 490 km, z pięknymi plażami.

Buenos Aires Buenos Aires

Buenos Aires Stolica Argentyny jest również nazywana stolicą tanga.

Ziemia Ognista Ziemia Ognista

Ziemia Ognista-Patagonia Ziemia bezludna z pięknym lodowcem Pepito Moreno.

Lima Lima

Lima jest nazywana Miastem Królów. W czasach hiszpańskich była najbogatszym i największym miastem Ameryki Południowej.

Cusco Cusco

Cusco – kolebka imperium Inków. Zabytki z czasów ich panowania, a także oryginalną indiańską kulturę poznaje się właśnie tutaj.

Machu Pichu Machu Pichu

Machu Picchu – zagubione w dżungli i nigdy nie odkryte przez konkwistadorów legendarne miasto Inków.

2006 © Copyright Pallottitour. All rights Reserved. Design André Abidon.